Wszystko o karmieniu dziecka mlekiem modyfikowanym.

Zmieniające się zasady

Każdy rodzic powinien wiedzieć o tym, że zasady karmienia mlekiem modyfikowanym, na przykład Nan Ha 1 są aktualizowane każdego roku. Zapoznanie się ze wszelkimi schematami żywienia noworodka oraz także niemowlaka ułatwią znacząco samą opiekę nad maluszkiem według jego wszelkich potrzeb. Musimy przede wszystkim wiedzieć, ile jeść powinien noworodek, który karmiony jest modyfikowanym mlekiem, jak i co jaki czas karmić noworodka modyfikowanym mlekiem.

Schemat karmienia modyfikowanym mlekiem

Sprawdźmy koniecznie, jak się prezentuje schemat karmienia modyfikowanym mlekiem. Karmienie modyfikowanym mlekiem w pierwszym miesiącu życia naszego dziecka wiąże się z podawaniem dziecku na dobę siedmiu posiłków. Każda taka porcja powinna wynosić 110 mililitrów. Z kolei w wieku od dwóch do czterech miesięcy podawać należy w ciągu doby sześć porcji po około 120 do 140 mililitrów.

Zasada jest taka, że im nasze dziecko jest starsze, tym jego potrzeby po prostu rosną. Jednak jak można zauważyć, liczba porcji w ciągu doby nieco maleje. Tak naprawdę eliminowane jest na przykład karmienie nocne modyfikowanym mlekiem.

Maluszek półroczny spożywa mniej więcej pięć razy na dobę, po mniej więcej 160 mililitrów pokarmu. Z kolei dziecko w wieku powyżej pół roku życia je w ciągu doby cztery, czy też pięć razy. Porcje wynoszą między 190 a 220 mililitrów pokarmu. Każdy rodzic musi sobie zdawać sprawę, że podziały te nie są w żadnym wypadku sztywne.

Każde dziecko wyróżnia się tym, że ma całkowicie inne potrzeby. Wszystko musi być dobierane w sposób indywidualny. Każde dziecko także rośnie we własnym tempie. Nie może być tak, że nasze dziecko jest w dalszym ciągu głodne, a my podaliśmy już mu pięć porcji i sztywno się tego trzymamy. Pamiętajmy, że są to jedynie założenia. Oczywiście nie należy także ilości porcji zbyt mocno przekraczać, na przykład podać na dobę piętnaście porcji. Byłoby to nieodpowiedzialne znowu z drugiej strony.