Karmienie dziecka mlekiem modyfikowanym – z jakimi zaletami się wiąże?

Karmienie sztucznym modyfikowanym mlekiem Nan ha 1 dostępne m.in. w Bee.pl od urodzenia jak najbardziej jest możliwe. Co więcej, pozwala noworodkowi na w pełni prawidłowy rozwój. Jednak musimy pamiętać o tym, że należy wiedzieć, jak wybierać mleko modyfikowane oraz także jak je przygotowywać.

Bez dwóch zdań karmienie butelką jest o wiele bardziej komfortowe dla wszystkich rodziców. Właśnie dlatego sporo osób się decyduje na zrezygnowanie z kamienia piersią i zastąpienie mleka matczynego właśnie mlekiem modyfikowanym. Co musimy wiedzieć, jeśli się zdecydujesz na karmienie sztuczne noworodka?

Zalety modyfikowanego mleka i karmienia nim dzieci

Pomimo tego, że mleko matki jest dla dziecka opcją możliwie najlepszą, to nie zamartwiaj się, jeśli z przeróżnych względów nie możesz, czy też nie chcesz karmić piersią. Sztuczne karmienie noworodków ma także wiele swoich naprawdę dobrych stron.

Po pierwsze dziecko może w zasadzie nakarmić każdy. Może to być tata, dziadek, babcia, czy też opiekunki. Mamy mają znacznie więcej swobody. Mogą wychodzić z domu i nawet znacznie szybciej wrócić do pracy. Dzięki mleku modyfikowanemu nie musimy także karmić dziecka w nocy. Może to zrobić ojciec dziecka.

Mleko modyfikowane sprawia, że wiemy dokładnie, ile nasze dziecko zjada. Dziecko możemy także bez żadnych problemów i pytań nakarmić w miejscu publicznym. Na sam koniec wspomnijmy o tym, że dzięki temu, że cała rodzina karmi dziecko, to z nimi także nawiązuje lepszy kontakt, a nie tylko z matką.

Mleko początkowe dla najmłodszych

Do karmienia noworodków jest przeznaczone tak zwane początkowe mleko. Można podawać je dziecku od narodzin do około czwartego miesiąca życia. Jest ono zawsze oznaczone cyferką 1. Mleka znacznie bardziej wyspecjalizowane, na przykład dla alergicznych dzieci, kupuje się na receptę, ale mu jeszcze nie wiemy, czy nasze dziecko w ogóle będzie takich specjalnych mieszanek wymagało.

Mleka nie kupujmy zawczasu, ponieważ nie musimy go zabierać do szpitala.