Czy mleko modyfikowane jest trudne w przygotowaniu?

Mleko modyfikowane jak na przykład Nan ha 1 super przygotowywać należy do spożycia według zaleceń producenta. Jeśli nasze dziecko nie chce pić modyfikowanego mleka, to przyczyną może być odpowiednia temperatura. Ilość mleka na porcję, jak i sam sposób przygotowania zawsze są opisane na opakowaniu.

Alternatywa dla naturalnego mleka

Mleko modyfikowane jest produktem, który ma na celu zastąpienie dziecku mleka matczynego. Producenci tak naprawdę robią wszystko, aby je upodobnić najbardziej do mleka naturalnego. Kiedy rodzic podejmie decyzję, jakie modyfikowane mleka wybierze dla niemowlęcia, powinien się zapoznać ze wszelkimi zaleceniami producenta, które są oczywiście zamieszczone na opakowaniach. One dotyczą bezpośrednio tego, jak mleko odpowiednio przygotować do spożycia.

Przygotowanie mieszanki dla niemowląt

Przygotowanie modyfikowanego mleka do spożycia zawsze się powinno odbywać według zaleceń producenta. Mleko modyfikowane jest albo w proszku, albo też już w formie gotowych substancji, które znajdują się w buteleczkach. Z uwagi na to, że jest to produkt, który narażony jest na wpływ chorobotwórczych drobnoustrojów z otoczenia, to należy przestrzegać wszelkich zasad przygotowywania modyfikowanego mleka w domowych warunkach.

Modyfikowane mleko w proszku przygotowywane powinno być w sposób bezpośrednio przed kamieniem. Podgrzanie gotowego mleka także wykonać należy w sposób bezpośredni przed podaniem dziecku. Nie należy mleka zachowywać do następnego podania, a niewykorzystane mleko powinniśmy wyrzucić. Nie wolno także przechowywać mleka gotowego w termosie, czy też w kubku termicznym. Na wyjście z dzieckiem możemy osobno zabrać proszek do sporządzenia mleka i osobno wodę ciepłą w termosie. Przed podaniem bezpośrednio je wymieszajmy.

Gdy mamy jakieś wątpliwości, to powinniśmy się poradzić pediatry. Lepiej jest zadać kilka pytań, niż popełnić jakiś znaczący błąd. Wiadomo, że na swoim dziecku nikt nie chce ryzykować. Byłoby to nieodpowiedzialne.